FEEDBACK
    Loading...

    Group A

    3 round
    Gabor Balla / Anurag Tiwari Helio Loureiro / Bosse Wesshagen
      10 – 2
    1 round
    Gabor Balla / Anurag Tiwari Nelson Gonzalez / Hoang Vu Huy
    detail 28 sep, 12:30
    Tables Pts
    2 Gabor Balla / Anurag Tiwari 3
    3 Helio Loureiro / Bosse Wesshagen 0

    Group B

    3 round
    Mahendar Seeta / Gopi Krishna Shiva Boddu / P Rama Ganesh
      10 – 9
    1 round
    Shiva Boddu / P Rama Ganesh Biswanath Das / Chirag Rajpal Singh
    detail 22 sep, 15:30
    Tables Pts
    2 Shiva Boddu / P Rama Ganesh 0
    3 Biswanath Das / Chirag Rajpal Singh 0

    Group C

    1 round
    Niklas Rimbark / Zakarias Andersson Rafael Odzakow / Mauro Bagnato
      7 – 10
    2 round
    Manamala Sandeep / Rama Subrahmanyam Rafael Odzakow / Mauro Bagnato
    detail 25 sep, 12:30
    Tables Pts
    2 Manamala Sandeep / Rama Subrahmanyam 0
    3 Niklas Rimbark / Zakarias Andersson 0

    Group D

    1 round
    Zoran Milinkovic / Himansu Sekhar Nayak Suman Manuel / Ravi Kumar Poojari
      10 – 5
    2 round
    Yvonne Danielsson / Zsolt Gaspar Suman Manuel / Ravi Kumar Poojari
    detail 25 sep, 15:30
    Tables Pts
    2 Yvonne Danielsson / Zsolt Gaspar 0
    3 Suman Manuel / Ravi Kumar Poojari 0

    Group E

    1 round
    Chris Smith / Tahereh Boujari Mohamed Elbashir / Chunhui Liu
      10 – 0
    2 round
    Kiran Kumar Bandikadi / Mats Bern Chris Smith / Tahereh Boujari
    detail 26 sep, 12:30
    Tables Pts
    2 Kiran Kumar Bandikadi / Mats Bern 0
    3 Mohamed Elbashir / Chunhui Liu 0

    Group F

    1 round
    Thomas Engbom / Håkan Lindell Mario Angelic / Åsa Nordstedt
      10 – 4
    2 round
    Anders Carlsson / Pardhasaradhi Mario Angelic / Åsa Nordstedt
    detail 26 sep, 15:30
    Tables Pts
    2 Mario Angelic / Åsa Nordstedt 0
    3 Anders Carlsson / Pardhasaradhi 0

    Group G

    2 round
    Sonia / Diego Jose Piemonte Vignesh Kuna / Niklas Rygart
      10 – 4
    3 round
    Vignesh Kuna / Niklas Rygart Abdulrahman N.E Bilal Mohamed / György Somogyi
    detail 3 oct, 12:30
    Tables Pts
    2 Abdulrahman N.E Bilal Mohamed / György Somogyi 0
    3 Vignesh Kuna / Niklas Rygart 0

    Group H

    2 round
    Stefano Vecchi / Gabor Szentkiralyi Mikael Lindroos / Kishore Reddy
      9 – 10
    3 round
    Mikael Lindroos / Kishore Reddy Mohamed Geis / Tomas Wrigert
    detail 3 oct, 15:30
    Tables Pts
    2 Mohamed Geis / Tomas Wrigert 0
    3 Stefano Vecchi / Gabor Szentkiralyi 0

      Competition setup

    • Number of participants 24
    • Competitors type Double
    • System Groups + playoff
    • Group stage

    • N. of groups 8
    • Round robin type Single round-robin
    • Points for W=3, D=1, L=0
    • Final stage

    • Qualified couples 8
    • n° of matches
      Quarter-finals single-leg tie
      Semi-finals single-leg tie
      Final single-leg tie