FEEDBACK

Description

Sexto Campeonato Anual de Futsal Colegial Masculino de la República Dominicana
read all info »

Start: 28/9/2016
End: 6/11/2016

Publish on the dashboard

Only followers can post.

    Loading...

    Group A

    1 round
    Notre Dame Santa Teresa
      11 – 1
    Serafín de Asís Cardenal Sancha
      5 – 4
    2 round
    Serafín de Asís Notre Dame
    detail 2 oct, 15:00
    Cardenal Sancha Santa Teresa
    detail 8 oct, 12:00

    Group B

    1 round
    Saint George Luís Muñoz Rivera
      7 – 2
    Santo Domingo Santa Teresita
      1 – 7
    2 round
    Santo Domingo Saint George
    detail 8 oct, 11:00
    Santa Teresita Luís Muñoz Rivera
    detail 8 oct, 12:00

    Group C

    1 round
    Claret San Judas Tadeo
      1 – 6
    Bet-el Saint Joseph
      3 – 4
    2 round
    Bet-el Claret
    detail 8 oct, 13:00
    Saint Joseph San Judas Tadeo
    detail 8 oct, 14:00
    Tables Ptos
    3 Claret 0
    4 Bet-el 0

    Group D

    1 round
    Punta Cana International Lux Mundi
      2 – 11
    Ad Maiora Carol Morgan
      5 – 2
    2 round
    Ad Maiora Punta Cana International
    detail 8 oct, 13:00
    Carol Morgan Lux Mundi
    detail 8 oct, 14:00

    Group E

    1 round
    MC School Triumphare
      7 – 6
    Apostolado Mi Colegio
      2 – 5
    2 round
    Apostolado MC School
    detail 8 oct, 15:00
    Mi Colegio Triumphare
    detail 8 oct, 16:00
    Tables Ptos
    3 Triumphare 0
    4 Apostolado 0

    Group F

    1 round
    San Gabriel Saint Thomas
      1 – 9
    La Salle Kings Christian School
      6 – 4
    2 round
    La Salle San Gabriel
    detail 8 oct, 15:00
    Kings Christian School Saint Thomas
    detail 8 oct, 16:00

    Group G

    1 round
    Miel Christian School Babeque
    detail 2 oct, 11:00
    New Horizons Ergos
    detail 2 oct, 12:00
    Tables Ptos
    3 Ergos 0
    4 New Horizons 0

    Group H

    1 round
    San Juan Bautista Community For Learning
    detail 2 oct, 11:00
    CBC Saint Michaels
    detail 2 oct, 12:00
    Tables Ptos
    3 CBC 0
    4 San Juan Bautista 0

    Group I

    1 round
    Loyola UNPHU
    detail 2 oct, 13:00
    Tecnites Centro Educativo Los Prados
    detail 2 oct, 14:00
    Tables Ptos
    3 Centro Educativo Los Prados 0
    4 Tecnites 0

    Group J

    1 round
    Consa ABC
    detail 2 oct, 13:00
    Ashton Follow Me
    detail 8 oct, 11:00
    Tables Ptos
    3 Consa 0
    4 Follow Me 0

    Group K

    1 round
    Instituto Montessori Saint Patrick
    detail 2 oct, 15:00
    CEMEP Calasanz
    detail 2 oct, 14:00
    Tables Ptos
    3 CEMEP 0
    4 Calasanz 0

    Group L

    1 round
    Oasis Christian Leonardo Da Vinci
    detail 6 oct, 17:00
    Saint David ANIJA
      1 – 3
    2 round
    Saint David Oasis Christian
    detail 5 oct, 15:00
    ANIJA Leonardo Da Vinci
    detail 5 oct, 16:00
    Tables Ptos
    3 Saint David 0
    4 Oasis Christian 0

    Group M

    1 round
    Cristiano de la Enseñanza La Zurza
      4 – 1
    La Salle Santiago Santiago Christian
      5 – 2
    2 round
    La Salle Santiago Cristiano de la Enseñanza
    detail 5 oct, 15:00
    Santiago Christian La Zurza
    detail 5 oct, 16:00

    Group N

    2 round
    Cegés Instituto Iberia
    detail 6 oct, 15:00
    IPISA Doulos Discovery
      4 – 3
    3 round
    Instituto Iberia IPISA
    detail 13 oct, 15:00
    Doulos Discovery Cegés
    detail 13 oct, 15:00
    Tables Ptos
    3 Cegés 0
    4 Doulos Discovery 0

    Group O

    1 round
    Dominicano New Horizons Santiago
      2 – 3
    Padre Fortín O&M Hostos
      2 – 2
    2 round
    Padre Fortín Dominicano
    detail 6 oct, 16:00
    O&M Hostos New Horizons Santiago
    detail 6 oct, 17:00

    Group P

    1 round
    Duarte Padre Fantino
      6 – 1
    Sagrado Corazón de Jesús Luís Ernesto Gómez
      1 – 6
    2 round
    Sagrado Corazón de Jesús Duarte
    detail 6 oct, 15:00
    Luís Ernesto Gómez Padre Fantino
    detail 6 oct, 16:00

      Competition setup

    • Number of participants 64
    • Competitors type Teams
    • System Groups + playoff
    • Group stage

    • N. of groups 16
    • Round robin type Single round-robin
    • Points for W=3, D=1, L=0
    • Final stage

    • Qualified teams 32
    • n° of matches
      First round single-leg tie
      Second round single-leg tie
      Quarter-finals single-leg tie
      Semi-finals single-leg tie
      Final single-leg tie